Івано-Франківська загальноосвітня школа № 24 була відкрита першою демократично обраною владою міста 1 вересня 1991 року.

         Формував колектив школи Глиняний Богдан Володимирович. Його справу продовжив Климончук Василь Йосипович, а з 2001 року школу очолює досвідчений директор, відмінник освіти України Мельничук Ігор Євгенович. Заступниками директора працювали Салітра П. В., Ясінська О.М., Ласійчук П. М., Гулій Л. Д., Грушевський Б. В., Косар Г. С., Ляльчук Г. Д., Сміжак Р. О.  ЗШ № 24 є „кузнєю кадрів”, оскільки Ласійчук П. М. працює заступником директора інформаційно методичного центру в департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради та Ляльчук Г. Д. – директор Центру практичної психології та соціальної роботи зараз, Косар Г. С. є директором гімназії № 2, Дебрівська А. Р., Стефанюк Н. В. – заступники директорів навчальних закладів міста.

         Педагогічний колектив постійно оновлює зміст навчання та виховання, впроваджує в практику роботи сучасні технології навчання, науково-методичні досягнення, одним з перших запровадив вивчення християнської етики.

         Школа є опорною з питань духовного виховання. З 1996 року розпочав свою роботу дитячий церковний хор під керівництвом Дебрівської А. Р., який і сьогодні діє при церкві св. Дмитрія. У 2005 році при школі створено капличку святої Богородиці. Відкриття цього куточка духовного оновлення відбулося 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці. Вивчення християнської етики у школі спонукало її випускників стати священниками. Служителями церкви є Роман Дармограй, Анатолій Чорній, Андрій Курилів, Ігор Панчак, Василь Калинчук та Тарас Сікач. Шкільною традицією стає родинне свято Першого Причастя, яке проходить кожного року 13 травня, у день Фатімської Богородиці.

         З 2005 року педагогічний колектив школи спрямував свої зусилля на забезпечення умов допрофільної підготовки учнів з метою формування системи профільного навчання в старшій школі. З метою профілізації навчання у 10-11 класах комплектуються класи філологічного, універсального, суспільно-гуманітарного  та спортивного профілів на базі 10 класів та клас із поглибленим вивченням математики на базі 8 класу у якому запроваджено спецкурс з інформатики.

         Школа володіє належною спортивною базою, яка дає можливість вирішувати не тільки завдання з фізичного виховання, але й готувати професійних спортсменів. Спортивна зала площею 950 м2 обладнана 18 баскетбольними щитами, 2 гандбольними воротами. Гімнастична зала приваблює дітей м’яким покриттям, шведськими стінками, тренажерами, дзеркалами. Одним із улюблених місць у школі є басейн. Тому не дивно, що саме у спорті школа має неабиякі досягнення, з року в рік посідаючи призові місця на обласних та міських змаганнях з футболу, гандболу, баскетболу, туризму, спортивного орієнтування, бойових мистецтв. Гордістю школи є учениця Данів Ольга, яка у 2001 році стала чемпіонкою з легкої атлетики. Вже впродовж 4-х років у школі є класи спортивного профілю дитячо-юнацького футбольного клубу «Ніка». Тренують їх Іван Лукань, Богдан Шпирка, Андрій Шевчук, Володимир Салій під керівництвом Андрія Шулятицького. 

                  З квітня 2006 року школа співпрацює із навчальним закладом св. Дона Боско міста Освенціма (Польща). Поштовхом до співпраці послужили відвідини школи адміністрацією закладу (отцями - салезіанами) та головою Товариства Вєславом Сойкою. З того часу кожної весни група вихованців із закладу Салезіан відвідують школу № 24, а щоосені учні школи перебувають в закладі св. Дона Боско м. Освенціма. І жодні бар’єри – культурні чи мовні – не можуть зупинити зародження глибокої дитячої дружби.

Розуміння мистецтва, краси навколишнього світу приходить до учнів завдяки залученню їх до участі у різноманітних формах позакласної роботи. Це – естрадно-духовий оркестр та вокальний ансамбль дівчат „Любисток” під керівництвом Михайла Дебрівського, гурток художньо-прикладного мистецтва під керівництвом Галини Легінович, «Веселкова стрічка» під керівництвом Роми Бецали.

         У школі створено сприятливі умови для самореалізації кожної дитини, навчання і виховання обдарованих дітей. Діють різноманітні гуртки не тільки естетичного, а й спортивного та технічного профілю.

         Великою популярністю користується гурток бісероплетіння під керівництвом Наталії та Катерини Сізьоміних. Вироби з бісеру є окрасою всіх свят, виставок в нашому місті та області. Роботи Боди Ольги та Роман Ольги були відзначені на виставці в Києво-Печерській Лаврі, за що учасниці були нагороджені путівками в „Артек”.

         На базі школи діє клуб естрадно-спортивного танцю „Нове покоління”, незмінним художнім керівником якого з 1995 року є Олена Чижонок. Колектив  є неодноразовим учасником і переможцем численних конкурсів та фестивалів. У 2005 році він став зразковим танцювальним колективом.

         У стінах школи черпає наснагу і творчість клуб спортивного танцю „Грація” (керівник Михайло Дульський), який теж традиційно займає призові місця на щорічних фестивалях.

         На сучасному етапі одним із пріоритетних завдань школи є реалізація на практиці особистісного підходу. Його суть в основному полягає в тому, щоб розглядати учня не як засіб, а мету освіти, тобто він має стати суб’єктом навчання, виховання й розвитку.

У школі  розроблено оптимальну структуру учнівського самоврядування права та обов’язки.

Раду учнівського самоврядування (РУС) у школі очолює президент, його помічниками є віце-президент, прес-секретар та рада президента, до якої входять вісім робочих груп: освіти, творчого розвитку, культури, інформаційного забезпечення, правопорядку, милосердя, здоров’я і спорту, господарських питань.

Учні нашої школи тісно співпрацюють з Мальтійською службою допомоги, а також благодійною організацією Карітас.

Учнівське самоврядування в школі сприяє навчальній та творчій діяльності учнів, забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи. Активна участь дітей у житті школи сприяє формуванню ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення, особистості.

       Cамоврядування у школі формує в учнів уміння корисно, змістовно і весело проводити дозвілля. Відвертає дітей від асоціальних форм поведінки. Для учнів відкривається широке поле можливостей для самореалізації в конкретних справах.

Активно підтримуючи розвиток учнівського самоврядування, школа виховує в учнів почуття власної гідності, вчить досягати індивідуальної та суспільної мети, формує особистість з глибоко усвідомленою громадянською позицією.

       Школа живе пошуком нових цікавих методів роботи, в основу яких покладено принципи демократизму, єдності сім’ї і школи, наступності та спадкоємності поколінь.

         Працювати, шукати нові шляхи удосконалення навчально-виховного процесу, який сприяє розвитку самостійно мислячої, творчо-діючої, здатної відповідати за свої вчинки і за долю держави, людину – ось мета, що об’єднує колектив і дирекцію школи: Мельничука І. Є., Іваночко І.М., Самолюка Ю. П., Кіб’юк Г. Г.

 Івано-Франківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області

 

 

Адміністрація школи (2009-2010 навчальний рік)


Зустріч директорів ЗШ № 24 Мельничука І. Є. та Климончука В. Й. (2001 рік)

 

Свято «Жива Вервиція» (2009 рік)

 

2005 рік - відкриття шкільної каплички Пресвятої Богородиці

 

Зразковий колектив „Нове покоління”, керівник Олена Чижонок.

 

Заняття гуртка з вишивки бісером під керівництвом Сізьоміної Н. С.

 

 

З 2006 року в школі відкриті 7-10 класи спортивного профілю (футбол).

 

З  2005 року школа співпрацює із навчальним закладом св. Дона Боско міста Освенціма (Польща)