Притча про двох вовків

Автор: Samolyuk Yury. Posted in Психологічна служба

Колись давно старий індієць відкрив своєму внукові одну життєву істину: «В кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк являє зло, заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню…  Інший вовк представляє добро, світ, любов, надію, істину, доброту, вірність… ».

Безпека в інтернеті.

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Інтернет для вашої дитини – прекрасне місце для навчання, відпочинку і спілкування з друзями, але як і весь реальний світ мережа може бути небезпечна. Особливо небезпечними для дітей є челенджі, які ширяться соціальними мережами , зокрема такими, як Тіk Тоk. Тому зараз, як ніколи,   батькам потрібно звернути увагу на інформаційну безпеку дітей !

• Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте їх з дитиною. Формуйте атмосферу довіри в сім'ї і  вразі необхідності, дитина прийде саме до вас за порадою.
  • Встановіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
  • Обговоріть правила безпечної поведінки в Інтернеті  з членами своєї сім'ї.
  • Попросіть  вашу  дитину відразу ж повідомляти вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті.
  • Використовуйте програми,які здійснюють моніторинг та обмежують використання Інтернету, зокрема засоби батьківського контролю. Наприклад в налаштуваннях у додатку Тіk Tok є функція батьківського контролю – щоб захистити дітей від небажаного контенту.
  • Переглядайте інформацію , що міститься в комп’ютері вашої дитини
  • Цікавтеся життям своєї дитини, її почуттями та переживаннями . Приймайте її, без приниження критики й знецінення.
  • Слідкуйте  за поведінкою своєї дитини в реальному  та онлайн –житті .

Якщо помітили різкі зміни, або маєте певні сумніви та побоювання – зверніться за психологічною підтримкою.

Психологічна служба  ліцею №24

Що таке булінг?

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Що таке булінг і як його розпізнати ?

Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильству, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого .

Червень 2021
П"ятниця