Безпека в інтернеті.

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Інтернет для вашої дитини – прекрасне місце для навчання, відпочинку і спілкування з друзями, але як і весь реальний світ мережа може бути небезпечна. Особливо небезпечними для дітей є челенджі, які ширяться соціальними мережами , зокрема такими, як Тіk Тоk. Тому зараз, як ніколи,   батькам потрібно звернути увагу на інформаційну безпеку дітей !

• Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте їх з дитиною. Формуйте атмосферу довіри в сім'ї і  вразі необхідності, дитина прийде саме до вас за порадою.
  • Встановіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
  • Обговоріть правила безпечної поведінки в Інтернеті  з членами своєї сім'ї.
  • Попросіть  вашу  дитину відразу ж повідомляти вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті.
  • Використовуйте програми,які здійснюють моніторинг та обмежують використання Інтернету, зокрема засоби батьківського контролю. Наприклад в налаштуваннях у додатку Тіk Tok є функція батьківського контролю – щоб захистити дітей від небажаного контенту.
  • Переглядайте інформацію , що міститься в комп’ютері вашої дитини
  • Цікавтеся життям своєї дитини, її почуттями та переживаннями . Приймайте її, без приниження критики й знецінення.
  • Слідкуйте  за поведінкою своєї дитини в реальному  та онлайн –житті .

Якщо помітили різкі зміни, або маєте певні сумніви та побоювання – зверніться за психологічною підтримкою.

Психологічна служба  ліцею №24

Що таке булінг?

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Що таке булінг і як його розпізнати ?

Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильству, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого .

Рекомендації психолога на час карантину

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Всі сьогоднішні події - це те, чого раніше з нами не було, чого немає в нашому досвіді. Поряд з виконанням рекомендацій влади, медиків щодо гігієни, ізоляції, поведінки варто звернути увагу і на психологічний аспект карантину. Сьогодні батьки мають дуже багато часу для спілкування з власними дітьми, якого бракувало у звичайному темпі життя. Головне тут правильно організувати цей час щоб вистачало на спілкування, на навчання і на гру.

ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ БАТЬКАМ

• різко починати виховувати або «перевиховути» своїх дітей. Це лише забере сили, здоров'я, час. І може погіршити відносини в умовах ізоляції;
  • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати». Варто пам'ятати, що відпочинок необхідний як дітям так і батькам. Найкраще зробити розпорядок дня, бажано разом з дитиною;
  • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, переглядати фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги і страху. Краще сім'єю переглянути комедію чи мультфільм.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

• дотримуватись інформаційної дієти. Раз або два рази в день подивитись новини, щоб бути в курсі дійсно важливих подій;
  • пам'ятати, що ізоляція це стрес для всіх !!! Обов'язково в цей час мати час і місце відпочинку на самоті;
  • пояснити, що боятися це нормально. Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви тим самим зменшите її страх;
  • розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на період карантину, незалежно від віку!!! В цьому допоможе розписаний графік дня;
  • спільна ранкова зарядка допоможе зменшити тривогу і стане чудовою сімейною традицією.

Багато корисної інформації можна знайти на першому українському сайті для батьків і психологів: https://dytpsyholog.com/

Якщо ж вам цікаво дізнатися якою «мовою любові» говорить до вас ваша дитина, то рекомендую прочитати книгу Гері Чепмена «5 мов любові».

Психологогічна служба ліцею № 24: практичний психолог Тихоліс Оксана Мирославівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., соціальний педагог Довга Тетяна Михайлівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В Івано-Франківську організований пункт психологічної допомоги для батьків та дітей. Тел .53 -56-78 ,  53-56-79  або ( 050 ) 54 25 208

Форми і методи роботи з обдарованими дітьми

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Робота з обдарованими дітьми вимагає належної змістової наповненості занять, зорієнтованості на новизну інформації та різноманітні види пошукової аполітичної, розвиваючої, творчої діяльності. Вона під силу висококваліфікованим, небайдужим до свого предмета вчителям.

Червень 2021
П"ятниця